• HABERLER
  • SPOR
  • Geçmişten Günümüze İstanbul Mesudiye Spor

Geçmişten Günümüze İstanbul Mesudiye Spor

Geçmişten Günümüze İstanbul Mesudiye Spor Siz hiç düşündünüz mü bilmem bir elin parmakları kadar takımla başlayıp daha sonra 30'lara çıkan takımlarla yükselen Mesudiye köyler arası dostluk turnovaların dan doğan ve bu günlere kadar gelen, kimi sporcu, kimi yönetici, kimi malzemeci, kimi antrenör, kimi doktor, kimi görevli, kimi seyirci heyecanı ile ortak oldu bu yürüyüşe, kimileri belki hayatta yok, kim evde çok yaşlandı. Sporcu başlayanlar yönetici, minik seyirciler sporcu oldular bu kulüpte.

Geçmişten Günümüze İstanbul Mesudiye Spor

Geçmişten Günümüze İstanbul Mesudiye Spor

Siz hiç düşündünüz mü bilmem bir elin parmakları kadar takımla başlayıp daha sonra 30'lara çıkan takımlarla yükselen Mesudiye köyler arası dostluk turnovaların dan doğan ve bu günlere kadar gelen, kimi sporcu, kimi yönetici, kimi malzemeci, kimi antrenör, kimi doktor, kimi görevli, kimi seyirci heyecanı ile ortak oldu bu yürüyüşe, kimileri belki hayatta yok, kim evde çok yaşlandı. Sporcu başlayanlar yönetici, minik seyirciler sporcu oldular bu kulüpte. Bir gerçek var ki atılan tohumlar tam zamanında atılmış kolay mı binlerce kilometre uzaktan gelip sosyal, siyasal ve sportif faaliyetlere katılacak ve Türkiye' de  bir ilke imza atacaksınız. İşte Mesudiye'nin kültür anlayışı işte çalışkanlık işte girişimcilik. Halkın sevgisini kazanıp ülkemizin yönetiminde milletvekili, meclis başkanlığı, belediye başkanlığı, meclis üyeliği, işveren yönetici, memur ve işçi olarak gururla her yerde yer almış ve almaya da devam edecek Mesudiyelileriz biz. Birimizin derdine hepimiz hepimizin derdine birimiz konuşmuşuz, işte bu duygu ve düşünce içinde Mesudiye li bu şehrin, ülkenin ve insanlığın hizmetinde ve  yanında olmuştur. Bunu yaparken de asla aslını unutmamıştır.

Geldiği yeri atasını örf ve adetlerini gelenek ve göreneklerini buralarda da uygulamaktan geri kalmamıştır. Bu oluşumların içinde ilklerin ilki Mesudiye köyler arası futbol turnuvası ile ülke sporuna da hizmet eden bir toplum olmuştur. Türkiye'ye örnek olacaksın bu turnovalar dan şampiyonlar, krallar, centilmenler çıktı, profosyonel sporcular yarıştı ama şu da bir gerçek ki Mesudiye Spor oluşumunu sağlamlaştırdı. Bu anlamda İstanbul Mesudiye Spor kulübü Futbol federasyonu na müracat ederek federe oldu .Bu süreçte kulüp kurmak ve federe olmak  zordu o dönemlerde buna emek harcayanlara ve yönetime saygı ile teşekkür ediyoruz. Önce karagözsırtı idman yurdu spor kulübü olarak1987 yılında kuruldu 1995 yılında Türkiye futbol federasyonu tarafından Türkiye futbol  federasyonu  kabul edildik. Bu statü gereği yalnızca genç takım ile temsil ediliyorduk daha sonra çok sayıda takımımızla katıldık. Şimdi  büyüme,  şimdi kazanma zamanı diyoruz, felsefesiyle yola çıkan yönetimimiz,  kulübümüze tesis kazandırmak sporcu ve yöneticileri hocasıyla Mesudiyeli olacak ve insanlarımızi daha ileriye taşıyabilmek ve onları spora katmak için hep birlikte destek olacağımız bizler İstanbul Mesude Spor kulübü yöneticileri olarak artık İstanbul gibi büyük bir şehirde güçlü ve Mesudiye  ve Ordu ilimizi temsil ettiğimizi ve yaşadığımız bu şehirde daha yukarıda 3 lik 2 lik 1 lik ve Süper lig'de görmek adına Beykoz'dan taşınarak tesisleşme çalışmamızda sizleri bekliyoruz.

Ümraniye de  yerel yöneticilerin kulübümüze ve camiamıza bakış açısından dolayı bunu Ümraniye ye taşıyarak buradaki yerel yöneticiler ile diyalok içerisinde bir tesisleşme sürecini başlattık bu süreçte sporcuların idmanını daha rahat yapabileceği futbolcuların yöneticilerim ve Mesudiyelilerin gelip kulübü hem futbolcuları izleyebileceği birlikte oturup birlikte karar verip yöneteceğimiz birlikte hedeflerimize doğru yürüyeceğimiz bu inançla yönetim kurulumuz böyle bir kararla yola çıktık. Siz Mesudiyeli hemşerilerimizden talebimiz yanımızda olmak bize güç katmak ve birlikte bu başarıya katılmak hedef de birlikte yürümek olacaktır. Şimdiden görüyorum ki sizler ile daha heyecanlı daha azimli bize destek olacağınız yanımızda olacağınız inancımızla Geleceğimiz olan gençlerimizin ruhen ve bedenen korunmasının yollarından birisi de spor yapabilme olanaklarının kulübümüz tarafından sağlanmasıdır. Bu amaçla kurulan İstanbul Mesudiye Spor Kulübü bu hizmeti yapmaya talip olmuştur.

Dünyada ülkelerin tanınmışlık seviyesinde sporun belirleyici bir payı vardır. Bu yapıda fark yaratmanın yolu ise, amatör spordan, amatör spor bilincinden, amatör sporların desteklenmesinden geçiyor. Ülkemiz gibi genç nüfusu ile gurur duyan bir ülke için bu bilinç, çok daha büyük öncelik taşıyor.Denilebilir ki ülke sporunun gelişmesi ve başarılı olabilmesi, amatör spor kulüplerinin gelişmesi ve başarılı olması ile doğru orantılıdır. Amatör spor kulüpleri halkımızın ve gençliğimizin spor yapmasına, onlara sağlıklı yaşam biçimi sunmasına yardımcı olan kuruluşlardır. Bu kulüpler aynı zamanda uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek sporcuların yetişmesi anlamında da çok önemlidir.

Gönüllü olarak yapılan, ailelerimizin güvenerek emanet ettiği çocukları, sporun her safhasında yetiştiren amatör spor kulüplerini her kurumun desteklemesi lazım olduğu tartışmasız bir gerçektir. 

İstanbul Mesudiye Spor Spor da sizinle birlikte  taraftarlerımıza ulaşılmasında daha etkili olacağını düşünerek birlikte çalışacağımıza sizin Sponsorluğunuzla hedefe ulaşmayı hedefliyor desteğinizi bekliyoruz. Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.